Stevilko blagajne na racunu

Vsi davkoplačevalci, ki morajo registrirati prodajo blaga, prav tako pomagajo s pomočjo registracijske blagajne, se popolnoma zavedajo trenutnega stanja, koliko podrobnih zahtev glede delovanja obravnavanih naprav je treba opraviti. Enak od teh pogojev je običajen redni tehnični pregled blagajne. Kaj torej izhaja iz tega, v katerem obdobju naj bi se izvajalo? Kaj je davčna blagajna in tehnični pregled? O tem.

Fizzy Slim

Blagovne znamke morajo biti skupaj z zakonom o DDV predmet rednih tehničnih pregledov. Po tem datumu je bil ta pogoj podaljšan. Takšen pregled se opravi z ustreznimi storitvami. Do 1. decembra 2008 so bili tehnični pregledi blagajn opravljeni do letnega roka. Zavedajoč se trenutno veljavnih zakonskih določb, morajo biti blagajne obvezno usklajene s tehničnim pregledom vsaki dve leti od fiskalizacije ali od zadnjega pregleda. V primeru, da davčni zavezanec ne opravi takšne storitve, veljajo sankcije. Med drugim to vključuje možnost, da se davčnemu zavezancu naloži denarna kazen za davčni prekršek, saj se položaj, ko se blagajna ne obravnava v rednem pregledu, šteje za neustrezno vodenje knjige. Takšna utemeljitev izhaja iz izdelka 61 § 3 k.kš.Nastane dogodek, v čigar rokah je lastnina o izvedbi takega pregleda? Seveda, opazovanje časa v tem dejstvu pripada davkoplačevalcu, ne mestu. Lastnik blagajne novitus delio mora o teh potrebah obvestiti službo na zadevni datum pregleda. Po drugi strani pa je služabnik vozovnice v skladu s členom 31 (1. V skladu s 4. členom odloka morajo blagajne v 5 dneh od obvestila obvezno opraviti tehnični pregled blagajne.Davčni zavezanec mora paziti tudi na to, da neizpolnjevanje roka za obvezne preglede blagajne povzroči potrebo po vrnitvi nadomestila za njegov nakup. Davčni zavezanci so predmet takšnih kazni, ki v obdobju treh let od datuma začetka evidentiranja prodaje blaga / storitev niso pripravile veljavnega obvestila o blagajni za tehnični pregled z dobro storitvijo.Če povzamemo, je treba spomniti, da je za ohranitev datuma pregleda odgovoren samo uporabnik.